Implanty to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów.

Utrata stałego zęba zawsze jest bardzo niekomfortową sytuacją i powinna być ostatecznością. Niestety, nowoczesny metody leczenia zębów nie są praktykowane we wszystkich gabinetach stomatologicznych i wciąż w przypadku skomplikowanych ubytków często proponowana jest opcja najłatwiejsza i najtańsza: usunięcie zęba. Pacjenci, którzy trafią do nas po ekstrakcji zębów nie rzadko mają już doświadczenie ze sztucznymi zębami doklejanymi do dziąsła i zębów otaczających ubytek, jednak taki sposób odbudowy zębów jest nietrwały i mocno niekomfortowy dla pacjentów. Zęby mogą odkleić się podczas jedzenia twardych orzechów, a najczęściej ma to miejsce w najmniej odpowiednim momencie, jak spotkanie towarzyskie. Utrata zębów często spowodowana jest także urazami mechanicznymi. Wybór implantów w takiej sytuacji to najlepsze, na co można się zdecydować.
Kto może zdecydować się na implanty zębowe?

Do założenia implantów zębowych kwalifikuje się każdy pacjent, którego warunki kostne pozwalają na przeprowadzenie zabiegu oraz u którego nie występują przeciwwskazania. Pierwsza wizyta w naszym gabinecie to zawsze ocena uzębienia, szczegółowy wywiad i rozmowa na temat oczekiwań pacjenta. Decydując się na implanty zębów Toruń otrzymujemy gwarancję - nie tylko najwyższej jakości materiałów i przeprowadzenia zabiegu, ale także gwarancję na wypadek odrzucenia implanta - powtarzamy w takiej sytuacji zabieg bezpłatnie.

Zalety implantów tytanowych

Nowoczesna implantologia dysponuje świetnymi, tytanowymi materiałami oraz skutecznymi znieczuleniami, dzięki którym zabieg jest całkowicie bezbolesny. Pacjent może zapomnieć o utraconym zębie - implant jest nie do odróżnienia od pozostałych zębów, wszczepiony jest na stałe i zrasta się z kością. To zdecydowanie poprawia komfort życia - bez obaw można jeść, śmiać się i gryźć nawet twarde owoce. Implanty mogą także stanowić filar dla koron czy protezy lub mostu.