Wybielanie zębów może wykonać każdy, kto nie jest zadowolony z koloru swojego uzębienia.

Wybielanie zębów lampą plazmową skierowane jest do wszystkich osób, które nie są zadowolone z odcienia swoich zębów. Picie kawy, wina, dieta bogata w beta karoten, palenie papierosów, czy po prostu upływ czasu sprawiają, że zęby przestają być białe,pojawiają się przebarwienia i zżółknięcia. Niektórzy mają skłonność do tego zjawiska oraz naturalną kość bardziej żółtą, niż białą. Warto wiedzieć, że różnice wynikają z faktu, iż każdy człowiek ma inny stopień mineralizacji szkliwa, co przekłada się bezpośrednio na odcień zębów. Na wybielanie lampą plazmową pacjenci decydują się często przed ważnymi uroczystościami, takimi jak ślub czy wyczekiwana podróż. W takich przypadkach szczególnie zalecane jest wybielanie zębów. W końcu biały uśmiech pięknie prezentuje się na zdjęciach, w przeciwieństwie do żółtego odcienia zębów.
Kto może zdecydować się na wybielanie zębów?

Skuteczność wybielania zębów widać już po jednym zabiegu, a lampa pozwala skrócić czas zabiegu bez uszkodzenia szkliwa. W trakcie pierwszej, kwalifikacyjnej wizyty lekarz ocenia stan szkliwa i ewentualne przeciw wskazania do wykonania zabiegu wybielania zębów. Należą do nich alergie czy ciąża. Lekarz podejmuje decyzję również na podstawie wnikliwej oceny stanu zdrowia tkanek zmineralizowanych zębów oraz ocenę szczelności istniejących wypełnień. W większości przypadków pacjenci mogą zdecydować się na wybielanie zębów lampą plazmową, a ryzyko uszkodzenia szkliwa jest w takim przypadku wykluczone, co wyróżnia wybielanie w gabinecie stomatologicznym od wybielania zębów w domu, które niesie za sobą duże ryzyko.

Jak długo utrzyma się efekt?

Już po jednej wizycie w gabinecie barwa zębów jest wyraźnie zmieniona. Efekt utrzymuje się przed około dwa lata, a wpływ na to mają także nawyki żywieniowe pacjenta. Wybielanie zębów Toruń polecane jest dla każdego, kto chciałby poprawić swój wygląd. Współczesna stomatologia estetyczna dysponuje najnowszymi zdobyczami techniki, takimi jak lampy plazmowe Rembrandt, które w bezpieczny sposób poprawiają barwę zębów.

Jak to wygląda w praktyce?

Zarówno żółte, przebarwione, jak i martwe zęby ulegają wybieleniu. Należy pamiętać, że wypełnienia (plomby) w zębach nie ulegają wybieleniu. Z tego względu wymianę wypełnień należy przeprowadzić po zabiegu wybielania.

Wybielanie plazmowe - odbywa się przy pomocy lampy plazmowej Rembrandt. Ten sposób wybielania zębów proponujemy pacjentom, którym zależy na szybkim efekcie białych zębów.

Wybielanie plazmowe jest co prawda droższe od nakładkowego ale łączy w sobie oba zabiegi, ponieważ -oprócz wybielania za pomocą lampy - pacjent otrzymuje również silikonowe nakładki oraz preparat do wybielania, by za 6 m-cy przeprowadzić w domu samodzielny zabieg "wzmacniający" efekt białych zębów. Tak naprawdę wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym, aby kolor zębów rozjaśnić aż o kilka tonów.