RTG zębów daje możliwość pełnej i bezpiecznej diagnostyki na miejscu.

Posiadamy nowoczesny pantomograf do zdjęć RTG z funkcją 3D, który umożliwia wykonywanie cyfrowych zdjęć RTG pantomograficznych i obrazowanie w technice tomografii komputerowej w zaledwie kilkanaście sekund zmniejszając przy tym dawkę promieniowania do niezbędnego minimum.

Badanie RTG 3D jest niezastąpione w planowaniu leczenia implantologicznego. Uzyskany obraz jest obrazem trójwymiarowym i dostarcza nam niezbędnych informacji nie tylko o zębach, ale także o wysokości, szerokości i jakości struktur kostnych oraz położeniu wszystkich struktur anatomicznych w obrazowanym obszarze, co zwiększa przewidywalność i skuteczność zabiegu. Bywa również bardzo pomocne i niejednokrotnie niezastąpione w leczeniu chirurgicznym, endodontycznym, periodontologicznym, ortodoncyjnym a nawet laryngologicznym.

Dodatkowo w gabinecie do dyspozycji naszych lekarzy jest radiowizjografia cyfrowa KODAK RVG, która umożliwia obrazowanie pojedynczego zęba na dowolnym etapie leczenia w doskonałej widzialności i pozwala na komputerową obróbkę obrazu oraz pomiary dla precyzji i bezpieczeństwa zabiegu.

Praca na tym sprzęcie zapewnia nam szybką diagnozę, ułatwia leczenie oraz pozwala zaoszczędzić cenny czas naszych Pacjentów.