Leczenie kanałowe (endodoncja)

Polega na usunięciu i wypłukaniu zakażonych bakteriami tkanek i dokładnym wypełnieniu gutaperką systemu kanałów. Jest to trudny i skomplikowany zabieg, a od dokładności i precyzji jego wykonania zależy przyszłe długoczasowe utrzymanie zęba w jamie ustnej oraz brak dolegliwości. Jeszcze kilkanaście lat temu zęby leczone kanałowo z biegiem czasu robiły się ciemniejsze, przebarwiały się. W tej chwili już tak nie jest. Natomiast zęby, które uległy przebarwieniu po leczeniu endodontycznym, mogą zostać rozjaśnione/wybielone.

O sukcesie leczenia kanałowego niewątpliwie decydują umiejętności lekarza. Nie mniejsze znaczenie ma również stosowanie najnowocześniejszych urządzeń i narzędzi - takich właśnie używamy w naszej klinice. Są to: mikroskop zabiegowy, radiowizjografia cyfrowa (RVG), elektroniczny lokalizator wierzchołkowy, narzędzia ultradźwiękowe, mikrosilnik endodontyczny, mechaniczne i ręczne narzędzia niklowo-tytanowe, koferdam (ślinochron).

Doskonale wiemy, jak bardzo niekomfortowy jest to zabieg, więc dołożyliśmy wszelkich starań by ułatwić Państwu tę chwilę. Wprowadzając do oferty leczenie kanałowe pod mikroskopem mieliśmy również na celu ukazać swój profesjonalizm w podejściu do pacjentów.

Dokładność jakiej wymaga tego typu leczenie w zwykłych warunkach, leczenie kanałowe pod mikroskopem uzupełnia o nową jakość zabiegu, który staje się niemal całkowicie komfortowy dla osoby jemu poddawanej. Nasz profesjonalny zespół stomatologiczny gwarantuje Państwu świetne efekty podjęcia się przez nich tego zabiegu, bez jakiegokolwiek ryzyka – Toruń oraz jego mieszkańcy mogli się już wielokrotnie o tym przekonać. Warto walczyć o każdy ząb, co też czynimy, używając tej o wiele bardziej efektywniej od tradycyjnego zabiegu metody.