Zdrowe zęby wpływają nie tylko na piękny uśmiech ale i na higienę jamy ustnej, stan naszego przewodu pokarmowego i nawet … kondycję naszego serca. Powszechne jest zjawisko odkładania wizyty w gabinecie stomatologicznym na ostatnią chwilę. Najczęściej powodem jest strach, który dotyka małych pacjentów jak i starszych.
Nasze uzębienie podatne jest na bardzo zróżnicowane choroby. Próchnica, korekta ustawienia uzębienia czy choćby kruszące się zęby. Do tych zabiegów należy również zaliczyć implanty. Zabieg coraz częściej stosowany bo pozwalający na przywrócenie pacjentom zdrowy i piękny uśmiech. Dlatego implanty zębowe cieszą się tak wielkim zainteresowaniem.
Zabieg zakładania implantów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, przez co jest całkowicie bezbolesny. Więc – w ogóle nie trzeba się go bać! Najważniejszą korzyścią jest to, że implanty zębowe zapobiegają traceniu kolejnych zębów. Oprócz tego jest sposobem na poprawę jakości życia i poprawienie samooceny. Możemy normalnie funkcjonować, jeść, pić. Implanty w sposób znaczący poprawiają jakość wymowy, w większości przypadków służą pacjentowi do końca życia. Zabieg implantacji wymaga na pacjencie przestrzeganie pewnych zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej.
Tuż po zabiegu warto chłodzić policzki zimnymi okładami. Można zjeść porcję zimnych lodów. Mycie uzębienia powinno odbywać się z użyciem niewielkiej ilości pasty, w sposób delikatny i dokładny. Powinno się również w fazie początkowej unikać nadmiernego wysiłku fizycznego i długotrwałej ekspozycji na światło słoneczne. Posiłki na pierwsze dni powinny być posiłkami półpłynnymi, które nie drażnią chorych dziąseł.
Poza wyżej wymienionymi aspektami nie należy zapominać o kontroli. Ta w szczególności powinna być odbyta około dwóch dni i dwóch tygodni po zabiegu, czyli wtedy, gdy proces gojenia jest najbardziej intensywny.
Podsumowując implanty zębowe warto zakładać – nie jest to zabieg czasochłonny, a dający możliwość komfortu życia na długie lata.